3.03.2009

Lahanaya Tavsiyeler

Blog dünyasında tanıdığım lazlardan biri olan lahana, son dönemde ki bilinç altı yansımalarıyla biz değerli Lahana Blog okuyucularını şaşırtmış ve üzmüştür.

Martinli, zombili bilinç altının Lahanayı etkisi altına aldığı aşikardır. Lahananın bu sorunun farkında olamaması da bu sorunun en önemli yansımasıdır.

Durum o kadar vahimdir ki Lahana bu durumdan şikayetçi değildir. Bir o kadar da vahimi biz değerli Lahanacılarında durumdan şikayetçi olmamasıdır. Belki de Lahananın bilinç altı bizleri de kontrol altına almıştır. Kim bilir?

Daha önce teklif ettiğim yardım önerilerini reddeden Lahana umarım aşağıdaki 5 maddelik reçeteyi uygulayacak iradeyi bilinç altına kaptırmamıştır.

1.Evet Arhavi'de kışları yapacak bir şey yok ama önümüz yaz. Fİlm izlemeyi bırak.
2. Yaz gelince her gün erkenden kalk. Çifte köprü, İl sınırı, Kemalpaşa gibi suya girebileceğin yerlere ak.
3. 20.00 sularında eve dön. Yemeğini ye, üzerini değiştir, az dinlen saat 22.00 civarında sahile ak.
4. Sahilde aşağı yukarı yürü, milleti kes. Yorulunca o meşhur Arhavi heykelinin önünde ki kısa duvara otur, dinlen.
5. Cumartesi günleri hariç saat 24.00'a yaklaştığın da kerkel (susamsız karadeniz simidi) almak için yola çık. 5-10 simidi ipe diz, parasını öde çık. Sahile doğru yürürken ye. En yakın marketten soğuk ayran da al. Sahile yaklaştığın zaman çay fabrikasından çıkan çay kokusunu da ciğerlerine doldur. Evinin yolunu tut.

Bu 5 madde Arhavi'de yapılacak en iyi şeylerden birkaçı. Bunları günü gününe yap. Film izleme bilinç altın adam olsun.

Ve her şeyden önemlisi uyurken üzerini ört. Bizim oralarda bir laf vardır bilirsin uyurken bitarafı açıkta kalan rüya görür diye, üzerini ört. Özellikle de o lafta ki bir tarafını.

Bu 5 maddeyi uygulaman sana temiz, güzel, mantıklı rüya gören bir bilinç altı getiricektir. Olmadı o bilinç altı ile yaşamayı öğren.

2 yorum:

yejades dedi ki...

zuhuhee.. koptum.. valla şekerim arhavide olan herkes bunları yapar çünkü yapacak başka bir şey yok :D ... lakin bilinçaltıma laf yok :D nasıl bir hayal gücüm oldsuğu buradan belli ouyor :D

Can dedi ki...

yapacak başka birşey yok diyosun:D

KozmoPolitik.com