10.06.2009

Şeffafız

Saniyede 15.000 kişiden biri oldum..
Bu n'lan?

İstiklaldeydim bugün.. İki arkadaş gelmiş evimin önüne tuttular kolumdan çıkardılar Taksime.. Yok yok pek öyle olmadı.. ''Midye ısmarlayacağız gel'' dediler gittim.. Her işin bi raconu var dimi? Midye dolma değil yememde zaten.. Bu tava.. Soslusundan..

İstiklal bir kalabalık bi kalabalık.. Ama sarmadı.. İndik Kasımpaşa'ya kesmedi.. Hasköy'e gittik.. Hasköy bi güzel sorma.. Haliç kenarı.. İstanbul'da Beykoz'dan sonra en çok sevdiğim yer Haliç kıyıları.. Enteresan.. Muhafazakar bölgenin aykırı yeri.. Millet demlenmekte.. Yok yok biz içmedik.. Gazoz içtik be..

Sonrada paşa paşa eve döndük.. Saat 23.00 işte.. Bi gariplik olmadı.. Gayet sıradan monoton.. Ama baya eylendik.. Lise arkadaşlarım olunca geçmişi yad ettik.. Ondan girdik bundan çıktık.. Milleti ağzımıza sakız yaptık..

Şu yukarıdaki ''bu n'lan?'' tepkisi n'peki? Yeni kamera koymuşlar ya hani İstiklale.. Saniyede 15.000 kişinin suratını tarıyormuş.. O yani öyle aman aman bir şey değil..
Yalnız baya bi şeffaf memleket olduk. Her yerde kamera falan.. Dinlemeler.. Teknik takipler..

Şeffaf devlet bu olsa gerek.. Pek değil dimi bu kavram.. N'yse.. Hayat güzel.. Tabi yaşayana.. Kahrolası kapitalist sistem..

4 yorum:

adsız dedi ki...

Aklıma George Orwell'ın "Bin Dokuz Yüz Seksen Dört" kitabı geldi nedense. Çağrıştırdı galiba.

lori dedi ki...

yooo seffaf devlet dedikleri sey bu degil.. bu "seffaf millet" seffaflastirilmis ve fi$lenmis bi millet...

Can dedi ki...

lori, tabıkı de degıl.. :D

Can dedi ki...

baykuş inan o kitap 1 yıldan berı masamda fırsatını bulupta okuyamadım..:D

KozmoPolitik.com