26.08.2011

Düşlerimde Kayboldum ve Pusulasızım / Ahmet Söylemez


Düşlerimde Kayboldum ve Pusulasızım / Ahmet Söylemez


Yazar Ahmet Söylemez (namı diyar Ahmet Abi) kitabın ön sözünde kitabın tamamını özetlemiş gibi dursa da sayfalar geçtikçe hiçte öyle olmadığı, birkaç kelime ile ifade edilen bölümlerin kelimelere sığamayacak duygu ve güzelliklerle dolu olduğunu kitabın arka kapağına bir solukta geldiğinizde fark edeceksiniz.

Kimilerine kalın gelebilecek o 216 sayfanın insanı nasıl sürüklediğini, nasıl alıp götürdüğünü; bazen Ankara’ya tam bir Anadolu kadını annesine, direnişe, çocukluğuna bazen Samsundaki evine, komşularına ve hayatına… Hayatını adadığı sevgisine…

Okurken; ‘’nasıl bu kadar samimi bir kitap’’ demeye fırsat kalmadan; Samsunda denize karşı verandasında serin serin eserken rüzgâr ayaklarınıza çay yudumlarken karşılıklı yada Hamdi babayı kızdırıp kaçarken sahilde bulacaksınız kendinizi.

Kimi zaman gözleriniz dolacak elbet, kimi zaman bir gurur belirecek yüzünüzde ve kimi zaman olmadığı kadar mutlu geçeceksiniz bir sonraki sayfaya.

Daha fazla yazarsam sanırım bu güzel kitabın raflarınızdaki yeri almasına olumsuz yönde etki edeceğim.  Çünkü devam etsem tüm ipuçlarını veririm fark etmeden.
Son bir söz; hele 109. Sayfa ile başlayan bir tren soygunu var ki…

Bu güzel kitabın yazarı Ahmet abi ise yıllardan beri blog dünyasının en samimi, en duyarlı kalemlerinden biri; http://ahmetsoylemez1967.blogspot.com/

Ve bu güzel kitabın önce kalplerinde, düşüncelerinde sonra da raflarında yer tutması için; http://www.netkitap.com/ayrinti.aspx?kod=112584 ‘den tedarik edebilirler.

Çıktığın bu yeni maceranda başarılar Ahmet Abi.


-Kitabın Künyesi-
Yazar: Ahmet Söylemez
Yayınevi: Cinius Yayınları
Yıl: 2011

3 yorum:

Kara Kalem dedi ki...

Hayatımın belirli ve korunaksız bir bölümünden sonra bir dev uykusuna yatmış gibiydim. Yazmaya başladıktan sonra bir dev uykusundan uyandım sanki. Teşekkürler Mustafam, Aslan kardeşim benim.

Can dedi ki...

ne demek abı. daha nıcelerını de okumak dılegıyle

Adsız dedi ki...

oldukca merak ettımm

KozmoPolitik.com