21.12.2012

“Karlı Kayın Ormanı” biz İstanbullular için fazla ütopik.


“Karlı Kayın Ormanı” biz İstanbullular için fazla ütopik.

“Karlı Kayın Ormanı” biz İstanbullular için fazla ütopik.

N’ doğudaki gibi boyumuzu aşan kar oluyor, ne de elde kürek evden çıkabilmek için kendimize tünel kazıyoruz.

Karın tadını çıkarttığımız çocukluğumuzu da saymazsak doğma büyüme İstanbullu olanlar için pek de güzellik ifade etmiyor kar. Taş çatlasa bir iki defa kartopu yapıp atmışlığımız oluyor. Gerisi dert, sıkıntı, telaş… Hafta içiyse işe nasıl gideceğim, eve nasıl döneceğim, geç kalır mıyım, araç bulur muyum, düşmeden nasıl yürürüm…

Şimdiye kadar hiç görmedim işten çıktıktan sonra eve giderken kar yağıyor diye mutlu olan bir İstanbullu. N’ deni ise belli. 15 milyonluk, Türkiye’nin en kalabalık şehrinin hiçbir zaman hiçbir doğal afete hazırlıklı olmaması.

Fazla ümitsiz bir tablo çizmiş olabilirim. Doğuda onlarca imkânsızlıkların arasında kat ve kat fazla karla başa çıkan insanları düşündüğümde kendime “n’ çok nazlısın” da diyebilirim. Ama şu bir gerçek ki; bir kere yaşadığımız şu hayatta doğanın bize gösterdiği mucizelere hayretle bakıp keyfini çıkartmak.

Karlı bir otoyol değil de, en azından o otoyolun çevresindeki karlı ağaçlara bakıp mutlu olmak dileğiyle, “Karlı Kayın Ormanı” fazla ütopik kalsa da “Karlı Mutluluk” dileğiyle…

4 yorum:

Bordo Düşler dedi ki...

Bir doğma büyüme İstanbullu olarak aynı şeyleri hissettiğimi kafamdakileri yazdığını belirtmek isterim.Tebrikler.

can poyraz dedi ki...

@bordo düşler, Teşekkür ederim, ütopik hayallerimize...

gerisi önemli değil... dedi ki...

doğudaki fark, herkesin iş yerinin evine on dakika uzaklıkta olması :)

yoksa kar güzel, ona suç atmayın :)

can poyraz dedi ki...

@Gerisi onemli degil, doguda kar diyince ise yetismeye calisan buyukler degil de okula gitmeye calisan minikler geliyor aklima.

KozmoPolitik.com