29.05.2013

Taksim Gezi Parkı İçin Ayağa Kalk


Taksim Gezi Parkı İçin Ayağa Kalk

Uzunca bir süredir AKP’nin hukuk tanımaz politikalarıyla baş edenler olarak çektiğimiz sıkıntılara, haksızlıklara -çoğu kez basın sansürüne uğrasa da- şahit oldunuz.

3. Köprü ve Taksim Topçu Kışlası projesi; ne yazık ki halkın güçlü iradesine karşı hukuksuzluğu meşru gören AKP iktidarı tarafından yürütülmektedir.

Kısa bir süre önce EMEK sineması için verilen mücadelenin iktidarın faşist ve hukuk tanımaz tutumu sonucunda Emek’in yıkılmasına yol açtı.

Bugün 29 Mayıs günü bir zamanlar Başbakan Erdoğan’ın da “kıyım olur” dediği projenin yani; İstanbul’un kuzeyinde yer alan ciğerlerini yok edecek 3. Köprünün temelleri atıldı.

Aylardan beri on binlerce imza toplandı Taksim meydanında proje durdurulsun diye, geçtiğimiz ay bir festival bile düzenlemiştik. Görevli olarak sabah girdiğim festival alanından gece saatlerine kadar ayrılmamış, çalışmıştık. Biraz olsun sesimizi duyurabilmek projeye karşı çıkabilmek için. Yok edilmeye çalışılan Gezi Parkımızı korumak için.. Ve birkaç gün önce dozerler sokulmak istendi Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’un göbeğindeki tek parka.

Dozerin önünde kendini siper edenlere selam olsun!
Gece nöbeti tutanlara,
Ağacın üzerine çıkıp kesilmesini engelleyenlere,
Polisin sıktığı gazın karşısında dik duran, kaçmayan kırmızı elbiseli kıza ve inancına,
Nöbetteyken yeni fidanlar ekenlere,
Selam olsun hepsine.

Zalimlere karşı bedenlerini kuşananlara selam olsun!


2 yorum:

öykü dedi ki...

yesılı az

betonu cok ulkenın ınsanları
olduk.
ıcım gerçekten cok yanıyor:(

can poyraz dedi ki...

hepimizin içi yanıyor :(

KozmoPolitik.com