15.11.2013

Berkin Elvan Dayanışma Konseri


Berkin Elvan. 14 yaşında.
Bir sabah Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde bulunan evinden fırına gitmek için çıktı. Sabahın 7 siydi. Fırının bulunduğu caddeye çıkarken arkasından başına isabet eden bir biber gazı bombasının kapsülüyle vuruldu. 16 Haziran 2013 sabahı 8'e doğru ameliyata aldılar. O günden o andan beri yoğun bakımda. 

Devlet; mahkemeye gönderdiği "o gün orada polisimiz yoktur" yazısı ile şikayetlerin davaya dönüşmesini engelledi. 16 Kasım cumartesi günü saat 14.00'da Çağlayan adliyesinde tekrardan şikayette bulunacağız. 

Küçük bir çocuk olan Berkin'in uyanmasını ve onu vuranların yargılanmasını istiyor ve bu yönde mücadele ediyoruz.

Ailesinin ve Taksim Dayanışmanın bilgisi dahilinde Beyder başkanı Tarkan Konar’ın öncülüğünde benim de içinde bulunduğum 8 kişilik tertip komitesi olarak; 18KASIM PAZARTESİ SAAT: 20.00-24.00’de Jolly Joker’de bağışları aileye aktarılacak bir konser düzenlemeye karar verdik.

“CAHİT BERKAY, HAKAN YEŞİLYURT, PINAR AYDINLAR, YAŞAR KURT, GÜVENÇ DAĞÜSTÜN” sahne alacaktır. Konser biletsiz olup kapıda Elvan ailesine yapılacak bağışlarla içeri girişler sağlanacaktır.

Sözlüklere, bloglara, forumlara yazarak, tweet atarak, facebook'da paylaşarak, ulusal basına bilgilendirme maili geçerek dayanışma konserimize destek olabilirsiniz.

Resmi etkinlik adresi; https://www.facebook.com/events/182419351949411/?ref_dashboard_filter=calendar
Twitter adresimden de gelişmeleri takip edebilirsiniz; @canpoyraz

Haberi veren kurumlar-güncellenecektir-;
Hiç yorum yok:

KozmoPolitik.com